Edukacinė išvyka į Panevėžio darbo rinkos mokymo centrą

FullSizeRender 13

Praėjusį trečiadienį su devintokais ir dešimtokais lankėmės Panevėžio darbo rinkos mokymo centre. Tai jau septyniasdešimt metų sėkmingai veikianti profesinio mokymo įstaiga, kurioje galima įgyti įvairių naudingų specialybių.

Pradžioje mus svetingai sutiko Centro direktoriaus pavaduotoja J. Kaziukaitienė. Ji pakvietė visus į erdvią mokymo klasę, kur supažindino mus su šios įstaigos istorija ir struktūra. Kadangi dėl prastų oro sąlygų negalėjome nuvykti į autodromą, pavaduotoja pademonstravo apie jį sukurtą įspūdingą videofilmą. Ji papasakojo apie modernią autodromo įrangą, slidžios dangos efektą, kitas kliūtis, kurias mokosi įveikti būsimi vairuotojai. Mokymuose naudojami naujausi lengvieji ir sunkieji automobiliai, autobusai ir netgi gaisrinė. Čia galima įsigyti visų kategorijų vairuotojo teises.

FullSizeRender

FullSizeRender 1

FullSizeRender 4

FullSizeRender 6

FullSizeRender 5

FullSizeRender 15

FullSizeRender 17

Po to pavaduotoja aprodė įvairias šiuolaikiškai įrengtas klases, kuriose mokomi būsimi pardavėjai, kasininkai-pardavėjai, buhalteriai, barmenai. Visiems labai patiko apsilankyti konditerių klasėje, kur kaip tik dirbo grupelė merginų – gamino pyragaičių tešlą. Čia buvome pavaišinti jų keptais sausainiais ir pyragėliais. Tačiau ypatingą įspūdį visiems padarė didžiulė virtuvė, kurioje mokomi virėjai, vėliau dirbsiantys restoranuose ir kavinėse. Gėrėjomės dar nematytais, vienais moderniausių Europoje maisto gaminimo įrengimais, puikia buitine technika. Apie viską vaizdžiai papasakojo virėjų dėstytoja.

Iš virtuvės pasukome į floristikos klasę. Čia jau darbavosi grupė įvairaus amžiaus žmonių, vyrų ir moterų, kurie iš įvairių augalų pynė gražiausias dekoracijas. Buvome sužavėti floristų sumanumu ir puikiais darbų pavyzdžiais, gausiomis džiovintų augalų atsargomis, darbe naudojamais įrankiais ir įdomiomis technikomis.

Apžiūrėjus klasę, kurioje rengiamos profesionalios valytojos, – su moderniais dulkių siurbliais, kitomis valymo mašinomis ir daugybe įvairiausių valymo priemonių, cheminių bei mechaninių, – mūsų pažintinė ekskursija dar nepasibaigė. Padėkoję savo gidei ir atsisveikinę, sėdome į autobusą ir nuvykome į kitą Darbo rinkos centro pastatą, kuriame mokomos būsimos įvairių grožio paslaugų teikėjos. Čia pirmiausiai buvome supažindinti su siuvėjų darbu. Dėstytoja papasakojo apie siuvėjo darbą, pademonstravo net keleto naujausių daugiafunkcių siuvimo mašinų galimybes. Dar apžiūrėjome klases, kuriose rengiamos manikiūrininkės bei kirpėjos, jų dėstytojos įdomiai pristatė šias profesijas.

Ši išvyka buvo naudinga ir mokytojoms, ir mokiniams. Džiaugėmės susipažinę su tokiu moderniu profesinio mokymo centru ir pasisėmę gausybę informacijos apie paklausiausias specialybes.