Dieninė vasaros stovykla ,, Kalbu – susirandu draugų“

Birželio penktos dienos rytą mūsų mokyklos gerus mokymosi rezultatus pasiekę mokiniai rinkosi į Savivaldybės finansuotos dieninės stovyklos ,,Kalbu – susirandu draugų“ atidarymą.

Stovyklos veikos orientuotos į kūrybišką anglų ir rusų kalbų lavinimą, šių tautų tradicijų pažinimą, aktyvų bendravimą.

Pirmąją dieną patys pasigaminę angliškus pusryčius, sukūrėme elgesio stovyklos metu taisykles, dalyvių vertinimo kriterijus, susipažinome su planuojamomis veiklomis, sudarėme aiškų veiklos planą, skaitėme anglų kalba pamėgtas pasakas, kūrėme improvizacijas, vaidinome.

Antrąją ir trečiąją stovyklos dieną skyrėme rusų kalbai ir rusų tautos tradicijų pažinimui.

Surengėme pėsčiųjų žygį į Paežerių kaimą. Aplankėme čia įsikūrusią Lietuvos sentikių Panoro bažnyčią. Susitikome su vietiniais Sentikių bendruomenės nariais, stovyklavome prie ežero. Taip pažinome šių rusų kalba bendraujančių žmonių kultūrą, tradicijas, papročius.

Trečiadienį vykome į Vilnių. Pabuvojome edukacinėje pamokoje Rusų dramos teatre. Pažinome nacionalinę rusų virtuvę restorane ,,Carskoje selo“. Savanorės studentės supažindino su Vilniaus senamiesčiu.

Ketvirtadienį likome Viešintose. Pėsčiomis keliavome prie Viešinto ežero. Čia anglų ir rusų kalbomis pažinome pakrantės augmeniją, žaidėme judriuosius žaidimus, skaitėme, improvizavome, vaidinome.

Paskutinę savaitės dieną išvažiavome į Visaginą. Mieste pirmiausia susitikome su rusakalbės Gerosios vilties progimnazijos bendruomenės nariais, klausėmės jų gimtaja rusų kalba atliekamų dainų, kartu šokome rusų liaudies šokius. Bendraamžiai iš šios mokyklos padėjo pažinti Visagino miestą. Tą dieną dar svečiavomės Šlyninkos vandens malūne, edukacinėje pamokoje degustavome vietinius patiekalus, žaidėme žaidimus senoviniais žaislais. Užsukome į Zarasus, palyginome saviškį Anykščių ir čionykštį Zarasų apžvalgos bokštus, aplankėme ir mintimis apkabinome garsųjį seniausią Lietuvoje Stelmužės ąžuolą.

Pailsėję namuose savaitgalį, vėl susitikome pirmadienį. Mokykloje svečiavosi Sigita Šulskienė, ilgus metus gyvenusi Jungtinėje karalystėje. Ji mums įdomiai papasakojo apie vaikų kasdienybę angliškoje mokykloje, atsakė į visus mūsų klausimus. Suskubome išsikepti bandelių ir vykome į Arbatos klubą Anykščiuose, kur dalyvavome angliškos ir rusiškos arbatos gėrimo ceremonijose.

Antradienį ilgai laukta kelionė į Latviją, kai kam iš mūsų tai pirmoji išvyka į užsienį. Šioje išvykoje labai pravertė anglų ir rusų kalbų žinios. Mūsų kaimyninės valstybės Jelgavos miestelyje grožėjomės smėlio skulptūrų festivalio darbų ekspozicija. Atvykome į Cinevilos miestuką. Čia apžiūrėjome gausybę dekoracijų, naudojamų filmų kūrimui, patys trumpam tapome aktoriais ir sukūrėme savo filmuką. Aplankėme Kemerą, ragavome vietinio natūralaus mineralinio vandens, skonis nesužavėjo. Paskutinė kelionės Latvijoje vieta – nuostabus latvių pajūrio kurortas Jūrmala. Oras nelepino ir į jūros bangas šokti nekvietė, bet mes džiaugėmės draugiškais pajūrio paukščiais, besileidžiančia saule.

Paskutinę stovyklos dieną smagiai nuteikė pačių sukurto filmuko peržiūra, saldūs prizai, aktyviausių stovyklautojų apdovanojimai. Geros emocijos išsiliejo karaoke dainose.

Tikimės gerai mokytis, kad kitais metais susitiktume panašioje stovykloje.