Edukacinė išvyka Į Vilnių

FullSizeRender 5

Trečiadienį su 6–10 klasių mokiniais buvome išvykę į Vilnių. Svarbiausias mūsų tikslas buvo aplankyti Lietuvos valstybinio banko Pinigų muziejų, o taip pat apžiūrėti parodą Radvilų rūmuose „Tautiniai drabužiai: tekstilė, tapyba, grafika“.

Oras pasitaikė puikus pasivaikščiojimui, tad pradžioje aplankėme Užupį ir Bernardinų sodą. Užupyje apžiūrėjome meno galerijas ir jų kiemelius, grožėjomės sraunia Vilnele ir jos tiltais, nusagstytais spynelėmis. Bernardinų sode mus pasitiko lapų lietus bei visas pulkas ančių. Vaikai pasigrožėjo Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių ansambliu, pasikalbėjome apie jų architektūrą bei istoriją.

Paskui per Katedros aikštę nuėjome į Pinigų muziejų. Muziejuje gidė mus supažindino su moderniomis ekspozicijomis, papasakojo apie pinigų istoriją. Mokiniai dalyvavo pamokėlėje – atsakinėjo į klausimus ir rinko taškus. Išmaniausi pasirodė Gintaras, Aistė, Lukas, Kasparas ir Benas. Jie surinko daugiausiai taškų, tad buvo apdovanoti skirtukais su dviem muziejaus įspaudais. Kiti taip pat gavo dovanų – vienpusius skirtukus, kuriuos visi pasigamino patys. Muziejuje taip pat pamatėme milžinišką monetų piramidę, interaktyviam ekrane galėjome susirasti informaciją apie bet kokios pasaulio šalies pinigus, per padidinamąjį stiklą pažvelgti į įvairias eksponuojamas monetas, pakilnoti bei palyginti vario, aukso ir sidabro luitų svorį, o taip pat pasisverti patys ir gauti lapelį, kuriame nurodyta kiekvieno vertė įvairiais pinigais. Žavėjomės senovišku telefonu, o jam suskambus Urtė pakėlė ragelį ir išgirdo Lietuvos banko valdytojo balsą. Ekskursijos pabaigoje prie specialaus terminalo pasitikrinome, ką sužinojome, o už teisingus atsakymus buvome apdovanoti banknotu su visos mūsų grupės atvaizdu. Atsisveikinę su gide ir pakvietę ją apsilankyti Anykščių krašte, išėjome į saulėtą senamiestį.

Neskubėdami ir grožėdamiesi architektūra patraukėme Radvilų rūmų link. Čia apžiūrėjome tautinių drabužių parodą. Šie metai skiriami lietuvių tautiniam kostiumui, todėl mokykloje kaip tik vykdome projektą „Tautinis kostiumas“, į kurio planus buvome įtraukę ir šią išvyką. Parodoje pamatėme visų Lietuvos etninių regionų tautinius drabužius, tad galėjome juos palyginti, aptarti jų ypatumus. Įdomu buvo ir tai, kad galėjome apžiūrėti ir daugybę tapybos bei grafikos darbų, kuriuose vaizduojami žmonės, apsirengę tautiniais drabužiais. Ypač patiko tarpukario Lietuvos dailininkų P. Kalpoko, M. Katiliūtės ir kitų darbai. Dailės mokytoja atkreipė vaikų dėmesį į svarbiausias paveikslų detales, aptarė jas. Kitose salėse apžiūrėjome Orientalinio meno parodą, kurioje grožėjomės kinų, japonų, Australijos aborigenų, afrikiečių ritualinėmis kaukėmis, skulptūromis, vazomis bei paveikslais. Nors jau buvome šiek tiek pavargę, parodoje labai patiko.

Dar šiek tiek pasivaikščioję po Vilniaus senamiestį pasigrožėjome barokinėmis bažnyčiomis ir Vokiečių gatve pro Rotušę patraukėme Aušros vartų link, kur mūsų jau laukė autobusas. Saulei leidžiantis jau važiavome namo, pavargę, bet nemažai sužinoję ir pamatę.

FullSizeRender 1

FullSizeRender 2